Menu Close

Morkų diena

            Kiekviena daržovė yra savita, skiriasi ir jos maistinė vertė. Ne visas daržoves galima valgyti žalias, kai kurios reikalauja terminio apdorojimo.  Morka – tai daržovė, kurią galima valgyti ir žalią, ir virtą. Todėl ir pasirinkome šią visų mėgstamą daržovę.
            Nevalgysi daržovių – nebūsi sveikas, neaugsi didelis. Tai žino kiekvienas Alytaus lopšelio- darželio „Du gaideliai" ugdytinis. Dalyvaudami įvairiuose sveikatingumo projektuose vaikai nuolat stiprina savo sveikatėlę, sužino įvairių sveikatingumo paslapčių.

           Keturios darželio grupės, prisijungdamos  prie respublikinio sveikatingumo projekto – Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubo,  surengė Morkų dieną. Vaikus aplankė panelė Morka ir, žinoma,  morkų ekspertas kiškis. Jie minė vaikams mįsles, uždavinėjo klausimus, surengė viktoriną ir vaikų mėgstamas estafetes. Vaikai turėjo išrinkti morkytes iš kitų daržovių užrištomis akimis, atspėti, ar morka virta, ar žalia, pasakyti, ar tiesa ar melas, mergaitės išbandė šeimininkės darbą –  skuto morkas.  Buvo surengtos estafetės „Kas greitesnis už kiškį", vaikučiai turėjo surinkti kuo daugiau morkų į savo krepšį. Už žaidimus, konkursus, vaikai Morką ir Kiškį apdovanojo dainelėmis, eilėraščiais, o kiškiui dar nupiešė daug piešinukų. Vaikai už tai gavo po didelę morką, kurios neatsisakė nei vienas, nors gal anksčiau ir nelabai ją mėgo valgyti.
          Šventėje netrūko gerų emocijų, skambėjo vaikų juokas, įspūdžiai, vaikai prižadėjo valgyti daug morkų, juk jos taip naudingos vaikučių akytėms ir gerai savijautai.
Prie šventės organizavimo labai prisidėjo ir tėveliai, jie papuošė vaikus oranžiniais drabužėliais, o auklėtojoms beliko pagaminti karūnėles ar pasiūti kepurėles. Gustės mama Edita Balionienė ir Gretos mama Neringa Pakutkienė vaikučius nustebino iškepę skaniausius pasaulyje morkų pyragus. Šventėje buvo gausu oranžinės spalvos, gerų emocijų ir ji dar ilgai išliks kiekvieno atmintyje.
                                                                                                                                                                                                                  Auklėtoja metodininkė Renata Komičienė


Morkos (4)        Morkos          Morkos (2)       Morkos (3)

Skip to content