Menu Close

VAIKŲ DARŽININKAVIMO INICIATYVA „ŽALIA PĖDA“

200x150Ekologinio ugdymo projekto tikslas – sukurti vieno kvadratinio metro sodelį ir taip pažinti augalo augimą nuo sėklos iki subrandinto vaisiaus, puoselėti sveiką aplinką. Vykdymo laikas – 2016 m. kovo-rugsėjo mėn. Projekto dalyviai – „Pelėdžiukų“ ir  „Nykštukų“ grupės vaikai ir jų auklėtojos – Dalė Miliauskienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė, ir Laima Zdanavičienė, vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja.

Projekto veiklos. Vaikai ir auklėtojos darželio teritorijoje parinko vietą daržui, kurį pavadino „Močiutės vaistažolių darželiu“. Pavasarį visi kibo į darbus. Auklėtoja Laima Zdanavičienė iš vytelių išpynė didelę kraitę, joje vaikai nusprendė sėti vaistažoles ir prieskonius –  melisas, mėtas, čiobrelius, šalavijus, bazilikus ir kt. Taip pat buvo pasėtos lietuviškam darželiui būdingos gėlės – nasturtai ir serenčiai. Vaikai darželį kruopščiai prižiūrėjo: ravėjo piktžolės, laistė vandeniu, stebėjo, kaip dygo ir augo jų pasodinti augalai. Sugrįžę po vasaros atostogų, kartu su auklėtojomis vaikai nupjovė vaistažoles ir prieskonius ir paruošė džiovinimui. Sudžiovintos vaistažolės buvo panaudotos veikloje „Močiutės arbata skanu ir sveika“, kurią vykdė auklėtoja metodininkė Dalė Miliauskienė ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai. Vaikai buvo supažindinti su vaistažolėmis, kiekvieną dieną mėgavosi ir gėrė įvairių vaistažolių arbatą. Vieningai buvo nuspręsta, kad skaniausia arbata – mėtų arbata.  Projekto dalyviai visoms lopšelio-darželio grupėms padovanojo vaistažolių krepšelius su vaistažolėmis iš  „Močiutės vaistažolių“ darželio, piešė labiausiai patikusią daržovę.

Dalyvavimas „Žaliosios pėdos“ projekte suteikė galimybę susipažinti su senoviniais augalais ir papildyti žinias apie vaistažolių įvairovę ir jų naudą organizmui. Sutelkė vaikus bendrai veiklai, siekiant gerinti bendradarbiavimą, gerus tarpusavio santykius. Visi lopšelio-darželio vaikai turėjo galimybę stebėti, kaip auga augalai „Močiutės vaistažolių darželyje“. 

Skip to content